Živogošće

Živogošče je malé pobřežní městečko kolem 450 stálých obyvatel na Makarské riviéře, v obci Podgora a asi 22 km od Makarské. V ideálním místě pro jednodenní výlety 86 km od Splitu, 60 km od Metkoviću a historické Naroni, 70 km od Medjugorje, asi 110 km od Dubrovníku, Mostaru a Trogiru. U vstupu do přírodního parku Bikovo je 20 km + 25 km na nejvyšší vrchol sv. Jure. 1762 m (Sv Josef) Živogošče se skládá z pěti částí. Tři z nich se nachází podél 7 km pobřeží, která části jsou: Porat, Mala Duba a Blato a starších převážně díly s kamennými domy Strnj a Murava jen asi 1 km od pobřeží, v hrdé pohoří Biokovo.

Živogošče je pojmenována po "živé zábavné hosty" cestující do dávných dob. Zvyky a tradice zůstala do dnešního dne s pilný, pracovitý a přátelský hostě, rybářů a farmářů. Hodně slunce a krásné pláže z oblázků jsou od velke pomoci z roku 1965 let po dokončení dálnice Jaderského moře - více než 50 let silného rozvoje cestovního ruchu v tomto regionu, který každý rok navštívi více a více turistů. Pro návštěvníci Zivogosce a hostitelé poskytují vysoce kvalitní ubytování v apartmánech, pokojích, rodinných domů, komfortní a luxusní hotely, vily a tábory kempy s maximální kapacitou až 4600 návštěvníků denně během července a srpna na 7 km podél krásné přírodní pláže a pobřeží. S bohatou historií Živogošče, byl svědkem davno budovane "Villa Rustica" a římský nápis "Pokrivenica" ze patechó století.

Pak se i dnešní přírodní krásy Živogošče jsou ideálním místem pro odpočinek rodin s dětmi a přáteli. Procházkám či vyjížďkám na kole po pobřežní promenádě a práce na horském svahu podél značených turistických tras jsou vždy zdarma a pro všechny, kteří mají rádi přírodu a její touhu žít v harmonii k dispozici. Děkuji vám všem, kteří si myslí, pozitivně o budoucnosti, udržet ekologii a sbírat odpad, a pracovat na svých společných projektech udržitelného rozvoje neustále pomáhat zdokonalení a rozvoj našich venkovských určení, 365 dní v roce. Vážení hosté a přátelé jsou vyzváni, aby si naši společnou klid a žít alespoň jeden kus svůj drahocenný čas s námi, daleko od shonu života, jako kdysi za starých dobrých časů.

ŽIVOGOŠČE DNES

Živogošče jako turistické destinace je dnes atraktivní destinace s velmi vysokou kvalitou nabídky cestovního ruchu v Makarské riviéře. Borové lesy, olivovníky, příroda a mnoho objektů různých kategorií stále přitahují velké množství turistů po mořských zátokach a oblázkovými plážemi a délka promenády je 7 km. Vyzvány jste všichny z vás, kteří si chtějí odpočinout a koupání v křišťálově čistém moří a nedotčtenou přírodou. Živogošče je dnes moderní resort, který pracuje v oblasti cestovního ruchu, dopravy a obchodu. Nabídka taveren a restaurací, které nabízejí tradiční dalmatské speciality každý rok je větší a lepší. V této přírodní oázy hostů a turistů, každý rok je více. Přijďte a i vy. Vítejte u nás.

ŽIVOGOŠČE HISTORIE

Stará osada Živogošče má dlouhou historii. V blízkosti osady jsou pozůstatky římské „vilae rustica“ a další doklady o pobytu Římanů v 1. až do 4. století. jako zařízení k odpočinku bohatých Romanu nebo velitelů na cestě do jižních provincií. Řřímský nápis "Pokrivenica" ze 474 ne, který je vytesán do živé skály nad pramenem vody ktera tam pořád teče.

Město Živogošče byla uvedena poprvé v 13. století. Dokument „Kreševska povelja“ z roku 1434.

ke slávě boha pohostinství, pravděpodobně po laskavosti hostitelů v průběhu přijímacích hosty a cestující. „Kreševska povelja“ z 1434 rok, vyjadřuje místo, laskavostí k hostům a cestovatelům. Tak to je v zemi zůstal název, který s radostí přivítat živé hosty a cestovatele. To je do dnes tradici pohostinnosti vůči hostů a turistů. Později se změnilo mnoho vlád a vládců, kteří opustili svou značku na kulturu, architekturu a urbanismus starých vesnic. Dnešní Historie Živogošče je spojena s moderní a zabývá se cestovním ruchem, obchodu a dopravy vypořádání

Villa Brajković

Tento web zivogosce.com používá soubory cookie.
Pokračováním v prohlížení souhlasíte s používáním všech souborů cookie.
Reservation

BÝT V KONTAKTU

Villa Brajković
Živogošće Blato 1, 21329 Živogošće, Chorvatsko
Telefon
/Viber/WhatsApp: +385 98 187 4281
Email: davorbrajkovic1991@gmail.com 
Contact us